Reprezentacja Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od 1986 roku nie zagra na mundialu. Sensacyjne rozstrzygnięcia w strefie CONCACAF spowodowały, że zamiast Jankesów. na mistrzostwa świata po raz pierwszy w historii pojadą Panamczycy.

Strefa południowoamerykańska zazwyczaj zdominowana była przez goniących europejski świat futbolu Amerykanów. Tym razem piłkarska rzeczywistość napisała jednak scenariusz, którego nikt się nie spodziewał. USA przez całe eliminacje było nieudolne, a na koniec sensacyjnie przegrało z najsłabszym w finałowej szóstce Trynidadem i Tobago, dla którego był to mecz o pietruszkę. To spowodowało, że Amerykanie po raz pierwszy od 32 lat nie pojadą na Mundial!

Do Meksyku i Kostaryki, które już wcześniej były pewne awansu, dołączyła Panama i Honduras. Ci pierwsi na piłkarskich mistrzostwach świata będą debiutować, a zapewnił im to gol zdobyty w samej końcówce spotkania ostatniej kolejki. Drugich, od awansu na mistrzostwa świata, dzieli jeszcze baraż z Australią. Kangury w pierwszym dwumeczu o awans poradzili sobie z Syrią.

Zobacz gola, który dał awans Panamczykom:

 

ZOBACZ TEŻ: „Nowy Drogba” zamordowany podczas wizyty w rodzinnym mieście. Zastrzelili go na ulicy