Reprezentacja Polski. / Źródło: Twitter/Łączy Nas Piłka

FIFA szykuje rewolucyjne rozwiązanie. Jej działacze chcą, żeby piłkarze z co najmniej podwójnym obywatelstwem mieli możliwość zmiany reprezentacji narodowej!

Taką propozycję złożyły Wyspy Zielonego Przylądka. Według niej piłkarz mógłby zmienić kadrę jeśli jego szanse na ponowne powołanie do macierzystej reprezentacji byłyby niewielkie, a sam zawodnik rozegrałby zaledwie jeden czy dwa mecze w kraju swojego pierwszego wyboru – donosi sport.pl.

W myśl aktualnych regulacji FIFA zawodnik, który choć raz zagrał w reprezentacji danego kraju w meczach o punkty, nie może już zmienić kadry na inną.

Zobacz: Fortuna przeszła Legii koło nosa. Zobacz ile zarobili w europejskich pucharach rok temu!

Świat się zmienia, również przez imigrację – mówił wiceprezes strefy CONCACAF Victor Montagliani. Jego zdaniem warto przyjrzeć się proponowanemu rozwiązaniu.

Obecnie piłkarze mogą występować w reprezentacji obcego kraju jeśli żyli tam i grali przez co najmniej pięć lat. Ten okres może jednak zostać zwiększony – zaznaczył Montigliani.

Jeśli proponowany rozwiązanie weszłoby w życie, pojawiłaby się szansa gry w polskiej reprezentacji dla Matta Miazgi. 22-letni obrońca ma na swoim koncie trzy występy w kadrze USA, jednak ostatnio nie był powoływany.

Zobacz: Lewandowski o powrocie Milika do reprezentacji: „Mamy inną opcję”!

Źródło: sport.pl

1 KOMENTARZ

Comments are closed.