Słynne zawody Red Bull Rampage po raz pierwszy z polskim komentarzem na Red Bull TV

0
580

W piątek 27 października w Virgin w stanie Utah dojdzie do najważniejszej i najbardziej unikalnej rywalizacji w świecie MTB Freeride – Red Bull Rampage. Żadne inne zawody nie rozpalają tak wyobraźni fanów ekstremalnego kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy w historii kibice będą mogli oglądać prestiżową rywalizację na bezpłatnej platformie Red Bull TV z polskim komentarzem. Za mikrofonami w „dziupli” komentatorskiej zasiądą Szymon Godziek, najlepszy polski reprezentant w kolarstwie grawitacyjnym i Maciej Kiwak, zawodnik bmx i komentator ekstremalnych zawodów rowerowych.

W tym roku Red Bull Rampage odbędzie się po raz 12. To najbardziej widowiskowa i zarazem najniebezpieczniejsza impreza rowerowa na świecie, podczas której zawodnicy muszą przemierzyć trasę od startu do mety wybudowaną przez siebie wcześniej linią przejazdu. Wszystko odbywa się na skałach w górskim Parku Narodowym Zion w Utah. Sędziowie oceniają przede wszystkim poziom trudności linii, którą wybrali riderzy. Dla zawodników sam udział w imprezie to wyróżnienie i jednocześnie wielkie wyzwanie. Dramatycznych sytuacji, upadków i zwrotów akcji tu nie brakuje.

Dwukrotnie w tych zawodach startował Szymon Godziek, którego tym razem kibice będą mogli usłyszeć w roli komentatora Red Bull TV.

– Tam każdy rider czuje, że ryzykuje życie. Wyjątkowość Red Bull Rampage polega też na tym, że przez 10 dni przed startem, w ogromnym upale, każdy uczestnik buduje swoją linię, którą będzie chciał przejechać podczas zawodów. Startowałem tam w 2014 i 2015 roku i będę chciał się podzielić moimi doświadczeniami z widzami podczas relacji na Red Bull TV. W roli komentatora zadebiutuję, ale mam nadzieję, że będzie ciekawie! – zapowiada Szymon Godziek.

Szymon będzie komentował Red Bull Rampage w duecie z Maciejem Kiwakiem, zawodnikiem bmx i znanym komentatorem imprez rowerowych. W 2015 roku Maciek towarzyszył „Szamanowi” podczas zawodów w Utah.

Lista startowa Red Bull Rampage 2017:
Brendan Fairclough (GBR)
Brett Rheeder (CAN)
Cam Zink (USA)
Conor MacFarlane (NZL)
Darren Berrecloth (CAN)
Ethan Nell (USA)
Graham Agassiz (CAN)
James Doerfling (CAN)
Logan Binggeli (USA)
Reed Boggs (USA)
Rémy Métailler (FRA)

Pre-kwalifikowani zawodnicy Red Bull Rampage 2017
Antoine Bizet (FRA)
Andreu Lacondeguy (SPA)
Brandon Semenuk (CAN)
Carson Storch (USA)
Kurt Sorge (CAN)
Kyle Strait (USA)
Pierre Edouard Ferry (FRA)
Tom Van Steenbergen (CAN)
Thomas Genon (BEL)
Tyler McCaul (USA)

Początek transmisji na Red Bull TV w piątek 27 października o godz. 18:00. Relacja z polskim komentarzem dostępna będzie pod adresem: http://win.gs/OgladajRedBullRampage