George Weah wielkim piłkarzem był. To nie ulega wątpliwości. Reprezentant Liberii jest jak do tej pory jedynym zawodnikiem z Afryki, który zdobył Złotą Piłkę. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie on prezydentem swojego kraju!

Różne źródła donoszą, Weah prowadzi w wyborach z ogromną przewagą i może je wygrać już w pierwszej turze! W czwartek pojawiła się nawet informacja, że były piłkarz już został prezydentem. Nie była to jednak informacja oficjalna. Faktem jest, że sprawa jest praktycznie przesądzona i Weah zastąpi Ellen Johnson Sirleaf – pierwszą kobietę-prezydent na Czarnym Lądzie.

Zobacz także: Prezes klubu z zakazem stadionowym! Zaatakował telewizyjnego eksperta! [VIDEO]

Aby wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze, 51-letni Weah musiałby otrzymać ponad 50% wszystkich głosów. Według informacji przekazywanych przez BBC, póki co prowadzi on z bardzo dużą przewagą nad Josephem Boakai.

Weah swego czasu należał do najlepszych napastników na świecie. Znany jest głównie z występów w AS Monaco, PSG i Milanie. W 1995 roku zdobył Złotą Piłkę. Ma za sobą epizody również w takich klubach jak Chelsea, Manchester City i Olympique Marsylia. Karierę piłkarską zakończył w 2003 roku. Od tego momentu skupił się na polityce.

źródło: Onet