YouTube

Reprezentacja Włoch sensacyjnie przegrała barażowy dwumecz ze Szwecją i po raz pierwszy od 60 lat nie pojedzie na mistrzostwa świata. Po jednym z najsmutniejszych wieczorów w historii włoskiej piłki Gianluigi Buffon zakończył reprezentacyjną karierę.

Dla Gianluigiego Buffona mistrzostwa świata w Rosji miały być kropką nad “i” przepięknej piłkarskiej kariery. To tam Włoch miał na dobre pożegnać się z futbolem i na zakończenie przygody z futbolem powalczyć o największe trofea. Niestety cały ten plan runął.

Włosi, po wyjazdowej porażce ze Szwecją o:1, bezbramkowo zremisowali na własnym terenie i pożegnali się z marzeniami o wyjeździe na Mundial. To pierwsze mistrzostwa świata, na których zabraknie Squadra Azzura od 60 lat.

Po meczu Gianluigi Buffon zalazł się łzami i oficjalnie ogłosił, że w zaistniałej sytuacji już teraz kończy reprezentacyjną karierę. – Jestem smutny, że moja kariera reprezentacyjna właśnie się kończy. Przepraszam w imieniu swoim i całej reprezentacji. Ta porażka będzie miała oczywiście swoje skutki – mówił łamiącym się głosem.

W całej sieci nie brakuje podziękowań dla Buffona za wszystkie piękne lata kariery. Wśród nich pojawiają się komentarze wiernych kibiców, ale i golkiperów, dla których Buffon był inspiracją – jak choćby Ikera Casillasa.

NA NASTĘPNEJ STRONIE MOŻECIE ZOBACZYĆ NAGRANIE WYWIADU Z ZAŁAMANYM BUFFONEM

[totalpoll id=”10543″]

1 KOMENTARZ

Comments are closed.