źródło: youtube

Chorwacja jest kolejną piłkarską reprezentacją z Europy, która wywalczyła awans do mistrzostw świata 2018. Wcześniej w niedzielę ten cel osiągnęła Szwajcaria. Łącznie znanych jest już 28 uczestników turnieju w Rosji, wśród nich Polska.

W rewanżowym meczu barażowym Chorwacja, która miała zaliczkę 4:1 z pierwszego spotkania, zremisowała w Pireusie z Grecją 0:0.

Bezbramkowym remisem zakończył się również niedzielny rewanż Szwajcarii z Irlandią Północną w Bazylei. Wcześniej Helweci wygrali na wyjeździe 1:0.

Od soboty wiadomo, że jako ostatnie z Afryki awansowały reprezentacje Maroka oraz Tunezji.

Do obsadzenia pozostały jeszcze cztery miejsca. Obecnie rozgrywane są baraże w Europie oraz interkontynentalne.

Zobacz: Piłkarskie Włochy w histerii. „Otchłań jest o krok i potrzebny jest cud”

Na poniedziałek zaplanowano rewanżowy mecz Włochów ze Szwecją. Na swoim stadionie piłkarze “Trzech Koron” wygrali w piątek 1:0, stawiając faworyzowaną Italię w trudnej sytuacji w rewanżu.

Z kolei we wtorek Irlandia podejmie Danię, z którą zremisowała w Kopenhadze 0:0. Duńczycy rywalizowali w eliminacjach z Polską (w Warszawie przegrali 2:3, u siebie zwyciężyli aż 4:0), zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie, za drużyną Adama Nawałki.

https://www.youtube.com/watch?v=62Mo8tTpR08

Zobacz: Cristiano Ronaldo ogłosił na Twitterze narodziny córki. „Alana Martina właśnie się urodziła, wszyscy jesteśmy szczęśliwi” [FOTO]

1 grudnia w Moskwie odbędzie się losowanie fazy grupowej (Polska będzie w pierwszym koszyku), a turniej zostanie rozegrany w dniach 14 czerwca – 15 lipca 2018 roku.

Gospodarze byli zwolnieni z eliminacji, a 27 innych zespołów już przez nie przebrnęło. Wśród nich reprezentacja Polska.

W Rosji nie zabraknie także broniących tytułu Niemców, finalistów sprzed trzech lat – Argentyńczyków oraz pięciokrotnych mistrzów świata – Brazylijczyków. Na mundialu zadebiutują Islandia oraz Panama.

Zobacz: Szwajcarzy po wielkich kontrowersjach awansowali na rosyjski mundial [VIDEO]

Źródło: PAP