źródło: youtube

Żywa legenda FC Barcelony, człowiek kojarzony z wielkimi sukcesami reprezentacji Hiszpanii, jeden z najlepszych pomocników w dziejach – Xavi Hernandez ogłosił zakończenie kariery. Weteran zapowiedział jednak szybki powrót do futbolu w nowej roli.

Xavi w “Dumie Katalonii” gra od 18 lat. Stał się osią, na której Pep Guardiola zbudował wielką Barcelonę, a Luis Aragones i później Vincente del Bosque reprezentację Hiszpanii, która przez lata sięgała to największe trofea.

Miałem to szczęście, że zdobyłem wiele trofeów i nie miałem żadnej poważniejszej kontuzji, ale starzeję się, męczę coraz bardziej i doszedłem do wniosku, że nadszedł czas powiedzieć „dość”. Po sezonie kończę piłkarską karierę – zapowiedział Xavi.

Zobacz: W końcu! Kubica kierowcą Formuły 1!

Król środka pola nie ma zamiaru opuszczać piłkarskiej rzeczywistości. Już zapowiedział, że szybko wróci do futbolu w roli szkoleniowca, a największym jego marzeniem będzie poprowadzenie właśnie FC Barcelony.

Zrobię papiery trenerskie i niedługo rozpocznę pracę w nowym zawodzie – zapowiada 37-latek.

Xavi będzie trenerem, nie mam co do tego wątpliwości. On jest najlepszym katalońskim piłkarzem w historii, bo po prostu kocha grać i na pewno odniesie wielki sukces – mówił o Xavim byłe kolega z boiska i wielki trener Pep Guardiola.

Zobacz: Jerzy Dudek krytykuje jednego z kadrowiczów. „Nawałka powinien go odstawić”

Źródło: “Przegląd Sportowy”