Piłkarz Adelaide United Michael Marrone opuści dwa ligowe mecze – postanowiła komisja dyscyplinarna australijskiej federacji. To kara za przewrócenie chłopca od podawania piłek w ubiegłotygodniowym finale rozgrywek FFA Cup.

Komisja nałożyła na 30-letniego zawodnika dyskwalifikację na cztery spotkania, w tym dwa w zawieszeniu. Uznała, że dopuścił się bardzo niesportowego zachowania podczas pojedynku z Sydney FC sprzed tygodnia.

Zobacz także: Koncert Kownackiego w Pucharze Włoch! [VIDEO]

Drugi z zespołów, który występował w roli gospodarza, zwyciężył po dogrywce 2:1. W końcówce dodatkowej części meczu Marrone skierował się za linię boczną boiska, by wykonać wyrzut z autu. Niecierpliwiąc się brakiem piłki, podbiegł do stojącego niedaleko 10-letniego chłopca i próbował mu odebrać futbolówkę. Przewrócił go przy tym, co wywołało wzburzenie piłkarzy Sydney FC i doszło do przepychanek. Marrone zaś po chwili dostał czerwoną kartkę.

Gospodarze, chcąc wynagrodzić nerwową sytuację chłopcu zaprosili jego i jego ojca do uczestnictwa w ceremonii wręczenia trofeum.

W podobnej sytuacji znalazł się w 2013 roku Belg Eden Hazard. Zawodnik Chelsea został zawieszony na trzy spotkania po tym jak kopnął chłopca od podawania piłek, próbując mu zabrać futbolówkę.

źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Gdzie tu jest odepchnięcie ?
    Po prostu chciał mu zabrać szybko piłkę i wpadł na niego a ten się przewrócił.
    ale skandal jest 😀 rozdmuchać i będzie “poczytalność”

Comments are closed.