nawałka polska skład
Adam Nawałka. źródło: PAP/ Bartłomiej Zborowski

“Przegląd Sportowy” podał prognozowany skład na poniedziałkowy mecz towarzyski jaki reprezentacja Polski zagra z Meksykiem w Gdańsku. Od pierwszych minut może pojawić się nawet dwóch debiutantów i kilku innych zawodników ze skromny doświadczeniem w kadrze. 

Polacy na gdański stadion prawdopodobnie wyjdą w ustawieniu 1-3-4-3. W bramce powinniśmy zobaczyć Wojciecha Szczęsnego. W linii defensywnej zabraknie Kamila Glika i Michała Pazdana. Zagrają za to Jarosław Jach i Thiago Cionek, którzy całkiem dobrze spisali się w spotkaniu z Urugwajem. Do tego duetu dołączy Artur Jędrzejczyk.

W pomocy możemy zobaczyć nawet dwóch debiutantów. Z lewej strony Rafała Kurzawę, a z prawej Tomasza Kędziorę. W środku doświadczeni już w grach reprezentacyjnych Karol Linetty i Krzysztof Mączyński.

Zobacz: Cristiano Ronaldo ogłosił na Twitterze narodziny córki. „Alana Martina właśnie się urodziła, wszyscy jesteśmy szczęśliwi” [FOTO]

Bardzo ciekawie wygląda tercet, który będzie odpowiedzialny za strzelanie bramek. Z lewej strony grał będzie dynamiczny skrzydłowy Lecha Poznań Maciej Makuszewski. W środku wystąpi Mariusz Stępiński, dla którego będzie to pierwsza prawdziwa szansa na pokazanie swoich umiejętności w kadrze. Wcześniej u Nawałki zagrał po kilka minut w dwóch spotkaniach. Z prawej strony absolutny hit – Piotr Zieliński. To dla środkowego pomocnika prawdziwym wyzwanie, będzie musiał zmierzyć się z zadaniami, których na co dzień nie wykonuje na boisku.

Zobacz: Jerzy Dudek krytykuje jednego z kadrowiczów. „Nawałka powinien go odstawić”

Skład reprezentacji Polski na mecz z Meksykiem:

Bramka – Wojciech Szczęsny (Juventus FC)

Obrona – Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Thiago Cionek (US Palermo), Jarosław Jach (KGHM Zagłębie Lubin)

Pomoc – Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty ( Sampdoria Genua), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów)

Atak – Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Mariusz Stępiński (Chievo Werona), Piotr Zieliński (SSC Napoli)

Zobacz: To on będzie największym zagrożeniem dla polskiej defensywy! „Gdyby był Argentyńczykiem lub Brazylijczykiem już dziś wstępowałby w Realu Madryt” [VIDEO]

Źródło: “Przegląd Sportowy”, gigasport.pl