Maciej Makuszewski fot. PAP autor: Jakub Kaczmarczyk

W 25 minucie meczu Lech Poznań – Cracovia doszło do dramatycznego wydarzenia. Reprezentacyjny skrzydłowy Maciej Makuszewski próbował opanować piłkę i w efekcie stanął źle na nodze, nadmiernie obciążając kolano. Skutkiem tego był przeprost (nadmierna ruchomość stawu) i nastąpiło prawdopodobnie zerwanie więzadła w kolanie.

Makuszewski upadł na ziemię i wił się z bólu i płakał. Jeśli doszło do zerwania wiązadła do zawodnik może nie zdążyć z formą na mundial w Rosji, który zaczyna się w czerwcu przyszłego roku.

Dochodzenie do pełnego zdrowia przy takiej kontuzji zajmuje zazwyczaj kilka miesięcy. Dojście do pełni formy, a tylko taka gwarantuje mu udział w mistrzostwach to następne kilka miesięcy.

Czytaj też: Łukasz Piszczek ma nowego trenera. Zamienił stryjek siekierę na kijek

To bardzo przykra wiadomość i należy serdecznie współczuć Makuszewskiemu, który w jesiennych meczach reprezentacji prezentował zadowalającą formę na reprezentacyjnym poziomie.

Miejmy nadzieję, że może kontuzja nie jest tak groźna, może nie doszło jednak do zerwania, a co najwyżej do naderwania wiązadeł.