Planica, S≥owenia, 26.03.2017. Polska druøyna skoczkÛw wraz z ca≥ym sztabem na podium klasyfikacji Pucharu NarodÛw, po zakoÒczeniu ostatniego w tym sezonie konkursu indywidualnego På w skokach narciarskich na skoczni HS-225, 26 bm. w s≥oweÒskiej Planicy. Po raz pierwszy w historii reprezentacji Polski zwyciÍøy≥a w klasyfikacji druøynowej. (mgo) PAP/Grzegorz Momot

Polski Związek Narciarski podał nazwiska zawodników, którzy reprezentować nas będą podczas Turnieju Czterech Skoczni. Na niemieckich skoczniach zobaczymy: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego, w Austrii dołączy do nich 17-letni siostrzeniec Adama Małysza Tomasz Pilch.

Decyzją trenera biało-czerwonych Stefana Horngachera w niemieckiej części turnieju wystąpią skoczkowie, którzy do tej pory brali udział w konkursach Pucharu Świata: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny.

W Innsbrucku zadebiutować ma 17-letni Tomasz Pilch, dla którego będzie to pierwszy występ w konkursie PŚ. Wcześniej w dniach 27-28 grudnia będzie rywalizował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.

Pilch jest liderem PK i wyrasta na wielkie odkrycie w tym sezonie. Wystartował w czterech konkursach turnieju i wygrał dwa z nich, dwukrotnie zajmował siódme miejsca.

Zobacz: Sytuacja Milika w Napoli się komplikuje, a po Polaka zgłasza się kolejny klub

Sceptyczny do pomysłu powołania Pilcha na TCS jest sam Małysz, który uważa, że dla niepełnoletniego zawodnika może się to wiązać ze zbyt dużym obciążeniem psychicznym.

Ostateczna decyzja o udziale 17-latka w ostatnim konkursie turnieju w Bischofshofen zostanie podjęta zapadnie w Austrii.

Zobacz: Lewandowski może zostać najlepszym strzelcem w Europie w 2017 r.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

1 KOMENTARZ

Comments are closed.