Magda Linette w meczu z Denisą Allertovą fot. EPA/PAP autor: Tracey Nearmy

Magda Linette odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polska tenisistka przegrała na kortach w Melbourne z Czeszką Denisą Allertovą 1:6, 4:6.

Zajmująca przed tym turniejem 74. w światowym rankingu Linette, docierając do trzeciej rundy w Australii, powtórzyła swoje najlepsze osiągnięcie w Wielkim Szlemie. Z kolei dla jej rywalki, 130. na liście WTA, piątkowy awans do 1/8 finału jest największym sukcesem w karierze.

Czytaj też: Lewandowski gotowy do gry. Uporał się z kontuzją

Poprzednio Linette dotarła do trzeciej rundy w ubiegłorocznym French Open. W Australian Open dotychczas nie mogła wygrać meczu otwarcia.

W tegorocznej edycji najpierw uporała się z Amerykanką Jennifer Brady 2:6, 6:4, 6:3, a następnie pokonała rozstawioną z nr 22. Rosjankę Darię Kasatkinę 7:6 (7-4), 6:2. Dzięki temu poznanianka zapewniła sobie w kolejnym notowaniu listy WTA pierwszy w karierze awans do czołowej “60”.

Czytaj też: Zestawienie najdroższych reprezentacji świata! Polacy ponad dwa razy tańsi od czołówki

Z Czeszką Allertovą zmierzyła się wcześniej raz, ale spotkania nie dokończyła. Dwa lata temu w Eastbourne Polka skreczowała w pierwszym secie.

W stawce singlistek pozostała z Polek rozstawiona z numerem 26. Agnieszka Radwańska, która w sobotę w trzeciej rundzie zmierzy się z Su-Wei Hsieh z Tajwanu. (PAP)

Komentarz:
Magda wcześniej pokonała zawodniczkę rozstawioną nr 22, żeby teraz przegrać z zawodniczką bedąca na 130 pozycji w świecie. Taki jest niestety tenis. Szkoda.