Łukasz Kubot w zwycięskim tańcu kankanie. fot. Marianne Bevis

Najwyżej rozstawieni Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo pokonali Włocha Paolo Lorenziego i Niemca Mischę Zvereva 6:2, 6:2 w 1. rundzie debla w wielkoszlemowym Australian Open.

Wstępnie organizatorzy chcieli, by Kubot i Melo pierwszy mecz w Australii rozegrali w środowy wieczór, ale ostatecznie spotkanie zostało przełożone. Nie do końca było wiadomo, czy do pojedynku przystąpi Zverev – Niemiec we wtorek skreczował bowiem w meczu otwarcia w singlu.

Czytaj też: Radwańska podwójnie szczęśliwa. Nie tylko dlatego, że awansowała do III rundy

W drugiej fazie rywalizacji przeciwnikami polsko-brazylijskiego duetu będą Rosjanie Andriej Rublow i Michaił Jełgin lub reprezentanci gospodarzy Max Purcell i Luke Saville.

Lubinianin świętował już wywalczenie wielkoszlemowego tytułu w Melbourne w grze podwójnej cztery lata temu, gdy występował ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

Czytaj też: Australian Open: Linette idzie jak burza. Magda jest już w III rundzie

Kubot i Melo, którzy stałą współpracę rozpoczęli na początku poprzedniego sezonu, ubiegły rok mieli bardzo udany. Wygrali sześć turniejów, co nie udało się żadnemu innego męskiemu duetowi tenisowemu. Największym sukcesem był triumf w lipcowym Wimbledonie. Efektem dobrych wyników był awans na pierwsze miejsce w rankingu, zarówno tym liczącym wspólne osiągnięcia pary, jak i indywidualnym zestawieniu deblistów (w tym drugim Kubot też jest na czele razem ze swoim brazylijskim partnerem). Obecny sezon również zaczęli z powodzeniem – wywalczyli tytuł w Sydney.

W deblu w Melbourne zaprezentuje się jeszcze troje biało-czerwonych: Magda Linette, Alicja Rosolska i Marcin Matkowski. Wszyscy grają razem z zagranicznymi zawodnikami. (PAP)