Ziobro
Jan Ziobro. / źródło: youtube

Po tym jak swoją karierę postanowił zawiesić skoczek narciarski Jan Ziobro, który stwierdził, że ludzie z “jego otoczenia” chcą go zniszczyć, głos w tej sprawie zabrała sama rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która zgłosiła zapytanie do ministra sportu Witolda Bańki o interwencję. 

Ziobro o zakończeniu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych w piątek wieczorem.

Kontynuowanie mojej kariery nie ma po prostu sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Są skandaliczne decyzje. Kłody są mi rzucane od dłuższego czasu pod nogi. Jestem na każdym korku pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło. Ta sytuacja wygląda beznadziejnie – zdradził w nagraniu opublikowanym na Facebooku Jan Ziobro.

Mimo dobrych skoków przed konkursem Pucharu Kontynentalnego pod koniec 2017 roku nie został powoływany do kadry. Skakałem po 125-126 metrów. Mój kolega Andrzej Stękała po 105-110 metrów. I ja nie dostałem powołania. Są równi i równiejsi. Ta sytuacja pokazała mi jak bardzo chce się mnie zniszczyć w tym otoczeniu za tych kilka słów prawdy, które kiedyś powiedziałem. Jak bardzo podła może być ludzka zazdrość i egoizm – mówił Ziobro.

Losem skoczka zainteresowała się rzecznik PiS Beata Mazurek. “Jeśli to prawda szkoda chłopaka. Czy ew. może mu Pan pomóc?” – napisała oznaczając na Twitterze Witolda Bańkę.

Ziobro jest brązowym medalistą konkursu drużynowego z MŚ w Falun w 2015 roku, oraz zwycięzcą konkursu PŚ w Engelbergu w 2013 roku.

Zobacz: Znamy ostateczną decyzję Freitaga. Będzie to miało kluczowy wpływ na klasyfikację generalną!

Źródła: sportowefakty.wpl.pl, wolnosc24.pl, Facebook

1 KOMENTARZ

  1. I ma rację. Co mu szkodziło wystawić Ziobrę w tych zawodach skoro mógł wystawić więcej skoczków a nie 5.
    Jak dobra passa Stocha skończy się to będą szukać skoczków.

Comments are closed.