Ziobro
Jan Ziobro. / źródło: youtube

Cztery lata temu przed Igrzyskami Olimpijskimi Jan Ziobro był w życiowej formie, na najwyższej w swojej karierze pozycji w Pucharze Świata. Teraz, tuż przed kolejnymi Igrzyskami został zdegradowany z kadry B.

Przypomnijmy, że Ziobro umieścił w sieci nagranie, w którym skarżył się, że jest w kadrze dyskryminowany i mimo dobrej formy nie został powołany na zawody Pucharu Kontynentalnego.

Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym – poinformował Polski Związek Narciarski.

Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nie udzielanie wypowiedzi na ten temat – podkreślono w oświadczeniu.

Czytaj więcej na ten temat: Adam Małysz stracił cierpliwość! Ostro odpowiedział Janowi Ziobrze. „To cyrk, dziecinada, błazenada…”

1 KOMENTARZ

  1. Drogi Panie Janku ! W drużynie jest miejsce tylko dla czterech skoczków; na Igrzyska Olimpijskie może dodatkowo pojechać jeszcze jeden. No to oczywiste jest, że gdybyś skakał dalej niż Kot, Żyła czy Hula to miałbyś miejsce w kadrze. W tym sezonie jakoś na podium w żadnych zawodach (np. w Mistrzostwach Polski) cię nie widzieliśmy, więc miej pretensje tylko do siebie. Oprócz tego mogę ci jeszcze coś doradzić; może zmieniłbyś nazwisko, bo to obecne, z oczywistych względów, raczej ci nie pomaga. A przede wszystkim trochę pokory i dużo więcej pracy !!!

Comments are closed.