źródło: PAP, Adam Warżawa

Wszystko wskazuje na to, że obrońca Zagłębia Lubin przejdzie do Cristal Palace. Rewelacje te potwierdza sam trener angielskiego klubu, Roy Hodgson. “Obserwowaliśmy go od jakiegoś czas, przyjechał do nas, przeszedł testy medyczne i mamy nadzieję, że podpiszemy kontrakt” – powiedział. 

Zawodnik nie poleciał na obóz przygotowawczy z Zagłębiem, teraz wiadomo, że miało to związek z transferem. Jachem interesowały się także klubu z Serie A i Bundesligi. Wszystko wskazuje jednak na to, że reprezentant Polski zagra w Premier League.

Transfer Jacha do 13. drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii potwierdził sam trener klubu. “Obserwowaliśmy go od jakiegoś czas, przyjechał do nas, przeszedł testy medyczne i mamy nadzieję, że podpiszemy kontrakt” – stwierdził Hodgson. Poza obrońcą Zagłębia Cristal ma wypożyczyć też pomocnika Benfiki Lizbona Erdaka Rakipa.

Zobacz: Historyczny wynik Polaków w Lotach Narciarskich! Tak dobrze nie było nigdy w historii

“To nie są transfery, o których dowiecie się ze Sky News, bo nie kosztują fury pieniędzy. To co oni nam dają, to większą głębię składu. Jach ma 23 lata, Rakip 21, więc to dla nas inwestycja w przyszłość. Wierzymy, że gdy wszyscy będą w formie, gdy wrócą kontuzjowani gracze, mamy całkiem niezły skład” – tłumaczył Hodgson.

Zobacz: Szczęsny podbija serca kibiców Juventusu. Wielkie wyróżnienie dla Polaka! [VIDEO]

Jach był zawodnikiem, od którego w Lubinie zaczynano ustalanie składu. W tym sezonie rozegrał w naszej lidze 17 meczów i strzelił jednego gola. Nagrodą za wysoką formę było powołanie do reprezentacji. W listopadzie wystąpił w meczach towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem.

Zobacz: Kolejny europejski gigant chce Roberta Lewandowskiego! Polak miałby stworzyć atak marzeń

Źródło: sport.pl

Comments are closed.