źródło: youtube

Utalentowany obrońca Lecha Poznań Robert Gumny odchodzi do Bundesligi. 19-latek będzie zawodnikiem Borussii Mönchengladbach. Niemcy zapłacą za transfer co najmniej 6,5 miliona euro!

“Sprawa nabrała rozpędu w ostatnich godzinach. Gumny do soboty przebywał z Lechem na zgrupowaniu w tureckim Belek. Był wiosną szykowany do gry na prawej stronie obrony, bo wystąpił we wszystkich dotychczasowych sparingach zespołu Nenada Bjelicy” – podaje “Przegląd Sportowy”.

Zobacz: Zlatan Ibrahimović chce opuścić Manchester United! Jose Mourinho zabrał głos

Kolejorz miał odłożyć sprzedaż młodego obrońcy do lata. W Poznaniu nie byli przekonani co do kwot transferu jakie wcześniej proponowano. Sprawa nabrała rozpędu we wtorek, kiedy Niemcy postanowili wyłożyć za Gumnego 6,5 mln euro. To jednak nie wszystko. W umowie mają być zapisane jeszcze bonusy, jeśli Borussia awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów poznański klub zarobi jeszcze 1,5 mln euro. Jest też zapis o 10 proc. wartości od kolejnego transferu.

Gumny w środę rano przejdzie testy medyczne. Jeśli wszystko będzie dobrze Polak podpisze kontrakt z niemieckim klubem.

Zobacz: Himalaista Jacek Barbeka: „Sprowadzenie zwłok z wysokości ponad 7000 m nie jest łatwe”

Od lata 2017 roku rekord transferowy z Ekstraklasy należał do Jana Bednarka, który przeszedł za 6 mln euro z Lecha do Southampton FC. Wcześniej przez kilka lat miano najdroższego zawodnika z polskiej ligi nosił Adrian Mierzejewski, który przeniósł się z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za 5,25 mln euro.

Zobacz: Wspaniałe słowa znad Sekwany. „Francja wyraża uznanie dla bohaterstwa polskich himalaistów”

Źródło: “Przegląd Sportowy”