źródło: Twitter

Tifosi Juventusu FC docenili formę Wojciecha Szczęsnego, którego uznali najlepszym piłkarzem grudnia. W ostatnim miesiącu 2017 r. Polak zastępował kontuzjowanego Gianluigego Buffona i rozegrał w barwach “Starej Damy” sześć meczów, przy czym aż pięć razy zachował czyste konto!

“Przyczynił się do pięciu zwycięstw i remisu swoimi znakomitymi paradami, zwłaszcza tą w ostatnich sekundach meczu z Romą. To było arcydzieło” – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Zobacz: Kolejny europejski gigant chce Roberta Lewandowskiego! Polak miałby stworzyć atak marzeń

Bramkarz polskiej reprezentacji narodowej trafił do Turynu z AS Romy latem ubiegłego roku. Został ściągnięty jako spadkobierca bramkarskich rękawic po Buffonie, który po wielu latach wspaniałej gry w barwach bianconerrich postanowił, że z końcem sezonu 2017/18 pożegna się z futbolem.

Zobacz: Włoski gigant zainteresowany Dawidem Kownackim! Polak bacznie obserwowany

Jak na razie nasz rodak udowadnia, że jest w stanie spełnić pokładane w nim nadzieje i godnie zastąpić legendarnego “Gigiego”.

Szczęsny rozegrał w tym sezonie 13 meczów i aż 9 razy zachowywał czyste konto. W pozostałych spotkaniach wpuścił w sumie sześć goli.

Zobacz: Apoloniusz Tajner chwalił się o 37 lat młodszą partnerką na Gali Mistrzów Sportu. Co chwila błyszczeli w świetle reflektorów [GALERIA]

Źródło: sport.pl, gigasport.pl