Mecz Polska Portugalia fot. PAP/EPA Autor: Lusa

Polska nie awansowała do rundy play off eliminacji mistrzostw świata 2019 piłkarzy ręcznych po remisie z drużyną gospodarzy Portugalią 27:27 (13:15) w ostatnim meczu turnieju prekwalifikacyjnego, który rozgrywano w Povoa de Varzim.

Do następnej rundy z każdej z sześciu grup pierwszej fazy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. W play off zostaną oni dolosowani do zespołów rywalizujących w Chorwacji o medale mistrzostw Europy (12-28 stycznia). Dwumecze odbędą się w czerwcu. Gospodarzami turnieju finałowego w styczniu 2019 roku będą Niemcy i Dania.

Czytaj też: Jutro startuje Australian Open. Czy nasz Łukasz Kubot wygra ten turniej?

Czytaj też: Obrońca z Premier League nie wyklucza gry dla Polski! „Pozostało, ciężko trenować i czekać na powołanie”

W piątek podopieczni trenera Piotra Przybeckiego wygrali z Kosowem 30:19, a w sobotę z Cyprem 46:13. Portugalczycy także triumfowali w obu wcześniejszych spotkaniach, ale mieli lepszy stosunek bramek, dzięki czemu do awansu wystarczał im remis.(PAP)

Komentarz:
Tak źle nie było dawno. Polacy, którzy w tej dyscyplinie zdobyli 3 medale na mistrzostwach świata w ciągu ostatnich 10 lat, nie byli w stanie uporać się z Portugalią, z którą dekadę temu wygrałaby trzecia reprezentacja Polski. Po bardzo utalentowanym pokoleniu, które z racji wieku zakończyło reprezentacyjną karierę, przyszło pokolenie znacznie mniej utalentowane. Tego się nie przeskoczy. Eksperci od piłki ręcznej już kilka lat temu przewidywali niestety taki rozwój sytuacji i generalne obniżenie pozycji naszej reprezentacji w świecie.