Piłkarze reprezentacji Polski po meczu z Danią fot. PAP autor: Bartłomiej Zborowski

Piłkarze reprezentacji Polski przeprowadzili już rozruch na siłowni, ostatnie zajęcia przed wieczornym meczem z Koreą Południową. Spotkanie na Stadionie Śląskim w Chorzowie obejrzy ponad 50 tysięcy widzów.

Biało-czerwoni zagrają w Chorzowie po raz pierwszy od października 2009 roku, gdy w eliminacjach mistrzostw świata ulegli – w zimowych warunkach – Słowacji 0:1. Polacy już wcześniej nie mieli szans awansu, natomiast rywale dzięki tej wygranej awansowali na mundial w RPA.

W ciągu kolejnych lat legendarny Stadion Śląski, nazywany „Kotłem Czarownic”, przeszedł gruntowną modernizację, został m.in. zadaszony. Jego pojemność wynosi obecni 55 tysięcy.

Trener Adam Nawałka poinformował, że z powodów zdrowotnych nie zagra Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk. Wcześniej zgrupowanie opuścili trzej piłkarze Sampdorii Genua – Bartosz Bereszyński i Karol Linetty z powodów zdrowotnych, a Dawid Kownacki z uwagi na mecz kadry do lat 21 z Litwą.

Pozostali kadrowicze są gotowi do gry. Piłkarze, podobnie jak w piątkowym meczu z Nigerią we Wrocławiu (0:1), zagrają w białych koszulkach i czerwonych spodenkach.

Początek meczu o godz. 20.45.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.