Stoch Małysz skoki narciarskie
Kamil Stoch i Adam Małysz. / fot. PAP/ Twitter

Takiego talentu jeszcze w Polsce nie było. Podczas trwającej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży startujący w kombinacji norweskiej 17-letni Piotr Kudzia zaskoczył pozytywnie wszystkich. Oddał fenomenalny skok na Wielkiej Krokwi na odległość 143,3 m. Tym skokiem pokonał naszych wspaniałych mistrzów.

Do tego fenomenalnego skoku doszło dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz ta informacja robi prawdziwą furorę w mediach. 17-letni Piotr Kudzia oddał rekordowy skok na odległość aż 143,3 m. Nastolatek skoczył tym samym dalej niż tak wielcy mistrzowie skoków jak Kamil Stoch(143,3) czy Adam Małysz (139,5 m).

Niestety wyczyn młodego sportowca nie został uznany jako oficjalny rekord skoczni ponieważ nie został oddany podczas zawodów Pucharu Świata.

Czytaj też: PILNE! Ostre starcia z terrorystami atakującymi francuską ambasadę. Walki trwają. Wstrząsające zdjęcia i nagrania niczym z Hollywood [VIDEO]

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży trwa. Kolejny dzień zmagań sportowców za nami.
W niedzielę nasi zwodnicy zajęli znowu dobre miejsca. W kategorii Junior B pierwsze miejsce wywalczył Szymon Pawłowski, czwarte Piotr Kudzia a piąte Karol Niemczyk.

W kombinacji norweskiej Piotr Kudzia pierwszy w Junior B, a Kacper Konior trzeci w Junior A. Klub LKS Klimczok Bystra wygrał klasyfikację klubową w „juniorach” !!! Dodajmy, że w skoku do kombinacji Piotr Kudzia osiągnął odległość 143,5 m ustanawiając tym samym nowy rekord Wielkiej Krokwi. BRAWO !!!

Kombinacja norweska jest połączeniem skoków i biegów narciarskich. Uprawiający tę dyscyplinę 17-letni Piotr Kudzia jest zawodnikiem klubu LKS „Klimczok” Bystra. Narciarstwo klasyczne uprawia od 9. roku życia. 25 lutego zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej.

Przeczytaj też: Donald Trump uważa, że ta wojna jest dobra i łatwo będzie ją wygrać

Źródło: Facebook/Nczas

3 KOMENTARZE

  1. Tylko pytanie , z której belki startowej ?: > Pewnie z 10 stopni wyżej niż w zawodach puchary świata…

  2. To jest oczywista oczywistość (jak mawia niesławny/sławny) ale na pewno zauważyliście jak promują (skądinąd całkiem nieźle grającego) Malarza a na środek (na 6) lansują Romańczuka. A wczoraj Trałka grał jak profesor i nakrył go czapką. A o nim ani słowa Od kilku meczów jest bardzo solidnym, środkowym pomocnikiem do wymiatania. A jego wczorajszą bramkę należy pokazywać jako PERFEKCYJNY strzał głową z wyskoku w polu karnym. ps swoją drogą to i tak żaden z wymienionej 3 nie pojedzie na MŚ. I dobrze tam trzeba pokazywać i ogrywać młodych żaden Teodorczyk raczej Kownacki a nawet (!!) Niezgoda.

Comments are closed.