James Rodriguez strzela bramkę na mistrzostwach świata fot. Wikipedia CC 4.0 autor: Chensiyuan

FC Bayern Monachium wykupi z Realu Madryt Jamesa Rodriguesa, który jest na wypożyczeniu w monachijskim klubie. James to reprezentant Kolumbii, z którą Polska zmierzy się w mistrzostwach świata w Rosji.

James Rodrigues świetnie wypadł z reprezentacją Kolumbii w mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 r. Mimo, że jest bardziej pomocnikiem niż napastnikiem został królem strzelców mistrzostw z 6 golami.

Czytaj też: Rekordowy start Roberta Lewandowskiego

Występ w mistrzostwach otworzył mu drzwi do Realu Madryt. Niestety tam nie przebił się do pierwszego zespołu jako gracz podstawowy.

Czytaj też: Zaczyna sie wielkie granie w LM. Buffon: Wyeliminowanie Realu jest możliwe

W ubiegłym roku został wypożyczony do Bayernu dzięki zabiegom ówczesnego trenera klubu z Monachium, Carla Ancelottiego. Początkowo James nie błyszczał w nowym klubie, ale nowy trener Jupp Heynckes dał mu więcej szans gry niż jego poprzednik.

James Rodrigues szybko rozwinął skrzydła. Faktycznie jako rozgrywający stał się niezastąpiony.
W tej chwili James to drugi obok Roberta Lewandowskiego najlepszy piłkarz Bayernu. Obaj spotkają się w Rosji w meczu Polska – Kolumbia.

Prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge powiedział: „James niesamowicie się rozwinął, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni”.

Bayern na Jamesie zrobi złoty interes. Finalne wykupienie będzie kosztowało 13 mln, które Bayern już zapłacił plus 42 mln euro, które zapłaci. To absolutnie okazyjna cena za tej klasy piłkarza. Bayern umie robić interesy.