źródło: youtube

Jan Bednarek w swoim debiucie w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej w 60. minucie zdobył bramkę w barwach Southampton, która przegrała u siebie z Chelsea Londyn 2:3 (1:0).

Przed meczem z Chelsea w pierwszym zespole wystąpił tylko w dwóch spotkaniach, po jednym w Pucharze Anglii i Ligi.

Teraz trener Mark Hughes powołał Polaka, gdy jego rywal do pierwszego składu Jack Stephens został ukarany czerwoną kartką w meczu przeciwko Arsenalowi (2:3) i jest zawieszony na trzy najbliższe spotkania. Szkoleniowiec z pewnością nie żałuje, że postawił na Polaka.

Bednarek przeciwko tak klasowemu zespołowi jak Chelsea w obronie radził sobie bardzo dobrze, a co więcej swój występ uświetnił strzeleniem gola. Polak w 60. min podwyższył na 2:0. Mimo to podopieczni Antonio Conte w zaledwie osiem minut odwrócili losy spotkania zdobywając trzy bramki i zapewniając sobie zwycięstwo.

Southampton – Chelsea FC 2:3 (1:0)
1:0 – Dusan Tadić 21′
2:0 – Jan Bednarek 60′
2:1 – Olivier Giroud 70′
2:2 – Eden Hazard 75′
2:3 – Olivier Giroud 78′

22-letni Bednarek przyszedł do “Świętych” z Lecha Poznań latem 2017 roku za 6 mln euro.

Zobacz: HIT INTERNETU! Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę na mundial! Głównym bohaterem Robert Lewandowski [VIDEO]

Źródła: sportowefakty.wp.pl, PAP, gigasport.pl