Brechin City został pierwszym od 126 lat szkockim klubem w historii, który nie wygrał w sezonie żadnego meczu. Występująca na zapleczu tamtejszej ekstraklasy drużyna po rozegraniu 36 meczów zgromadziła zaledwie cztery punkty i spadła na niższy poziom rozgrywek.

Na koniec sezonu zawodnicy Brechin City przegrali u siebie z Queen of the South 1:5. Do przedostatniego w tabeli Dumbarton stracili 26 punktów. Brechin City nie zatrudnia profesjonalnych piłkarzy.

Poprzednim szkockim klubem, który nie wygrał ani jednego spotkania w rozgrywkach, był zespół Vale of Leven, który popisał się tym niechlubnym dokonaniem w sezonie 1891/92.

W sezonie 1898-99 również zespół Dundee zdobył tylko cztery punkty, ale wtedy za zwycięstwo przyznawano dwa i rozgrywano 18 meczów. Do zdobycia było więc 36 punktów. Brenchin City mogło ich mieć nawet 108.

Mimo to ta półamatorska drużyna ma swoich wiernych fanów, którzy nie opuszczają żadnego meczu. Jednym z nich jest 89-letnia Margaret Noble.

Tylko się uśmiecham. Przywykłam do tego. Córka mieszka w USA, syn wyjechał do Dundee, więc klub jest moją rodziną – mówi Margaret.

Zobacz też: Czy Lewandowski zagra w rewanżu z Realem? Trener Heynckes podjął decyzję