Po porażce Legii z Zagłębiem Lubin Romeo Jozak został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa.

Obowiązki pierwszego szkoleniowca do końca sezonu będzie pełnił Dean Klafurić, który od września ubiegłego roku jest II drugim trenerem zespołu – poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

– Mimo że nic na to nie wskazuje, nasze cele pozostały niezmienione. Korzystając z daru niebios, mamy taką sytuację, że jesteśmy 1 punkt za liderem w lidze, czyli wszystko jest w naszych rękach. W tym tygodniu gramy półfinał PP i nie ma powodu, żebyśmy nie zagrali w finale tych rozgrywek. Dean Klafurić nie przyszedł dzisiaj na konferencję, ponieważ jest to moment, żeby skoncentrować się na drużynie.

– Kiedy podejmowałem decyzję o zmianie trenera na początku sezonu, wierzyłem, że nie ma innej drogi. Sytuacja drużyny i klubu była taka, że była to decyzja słuszna. Zmiana była ryzykiem i czy to mi się podoba, czy nie, to moim głównym zajęciem jest zarządzanie ryzykiem. W pewnym sensie sobie z tym ryzykiem poradziliśmy. Dzisiaj uważam, że to najlepsza decyzja i biorę za to odpowiedzialność. Nie boję się ryzyka. Uważam, że cały czas możemy wygrać mistrzostwo i Puchar Polski, ale najważniejszym zadaniem dla nas jest awans i gra w europejskich pucharach.

– Klub przechodzi rewolucję, nie tylko w sztabie czy szatni, ale w każdym aspekcie. Trudno robić rewolucję i zdobywać mistrzostwo w tym samym czasie. Z mojej perspektywy, jestem przekonany, że taka rewolucja jest niezbędna i że musimy zrobić ją szybko. Podejmuję ryzyko przeprowadzając taką rewolucję. Jedziemy dalej.

– To nie jest tak, że się wczoraj wkurzyłem i dlatego zwolniłem trenera. Od dłuższego czasu wiadomo było, że główną rzeczą są wyniki, ale widać też było w ostatnich spotkaniach, że pewne rzeczy nie działały. Ta decyzja ma sprawić, żeby się skoncentrować na tym co nie działa i to poprawić. Co się stanie na początku przyszłego sezonu? To, kto zostanie trenerem, okaże się później. W zaciszy gabinetów będziemy pracować na tym, aby Legia była przygotowana do kolejnego sezonu i grała w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Będę dokonywał zmian dopóki uznam, że są one niezbędne i że możemy już dokręcać śrubki, ale na dzisiaj po prostu jedziemy dalej.

Nowy trener Legii Przez trzy lata prowadził chorwacką reprezentację kobiet, potem zespół z trzeciej ligi, a ostatnio – przed podjęciem pracy w Legii – trzy miesiące pracował w drugoligowym HNK Gorica.