Ronaldo i Lewandowski. źródło: screen/TVP Sport

Słynny francuski dziennik sportowy „L’Equipe” podał, że nowy agent Roberta Lewandowskiego, Pini Zahavi dysponuje listą 4 klubów, do których może po tym sezonie trafi Robert Lewandowski.

Na tej liście jest: Real Madryt, Paris Saint-Germain, Chelsea Londyn oraz czwarty klub, którego nazwy nie podano. Ta lista ma być wyborem samego Roberta.

Czytaj też: Bayern przełamał hiszpańską klątwę. Lewandowski poturbowany

Pini Zahavi, z którego polskie sportowe media zrobiły guru środowiska sportowych agentów i o którym piszą, że ma stać za niemal wszystkimi największymi transferami piłkarskimi, rozpoczął już sondażowe rozmowy.

Czytaj też: Real kupuje mecze? Niedwuznaczna reakcja włoskiego pilkarza1

Francuski dziennik nie podał jednak nazwy czwartego klubu. Według dziennika jego nazwa została utajniona na życzenie samych zainteresowanych.
Stworzenie takiej listy, składającej się z dość sporej ilości klubów, oznacza, że Lewandowski chce przede wszystkim odejść z Bayernu.

Dotychczas sugerowano, że nasz kapitan chce koniecznie pójść do Realu Madryt jako do najbardziej topowego i najbardziej renomowanego klubu świata. Danie Zahaviemu zgody na negocjacje nie tylko z Realem oznacza, że Lewandowski zdaje sobie sprawę, że niekoniecznie przejdzie do Realu, a z drugiej strony daje sygnał, że chce zmienić środowisko i przy tym jeszcze więcej zarobić. Uważa się, że PSG należący do arabskich szejków ma nieograniczone możliwości finansowe w piłkarskim świecie.

Zostaje jeszcze sprawa czwartego klubu wybranego przez Roberta. Sądzimy, że jest nim prawdopodobnie Manchester United.

Trzeba jednak pamiętać, że Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem do 2021 r. i jego przejście do któregoś z ww. klubów będzie zależało od zgody władz jego klubu. Jak na razie włodarze Bayernu wykluczają udzielenie takiej zgody.

Źródło: Onet Sport