Lionel Messi fot. Wikipedia CC 2.0 autor: Lluis

Z raportu “France Football” wynika, że Lionel Messi wyprzedził Cristiano Ronaldo i stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Argentyńczyk w sezonie 2017/18 wzbogacił się o 126 mln euro! Zgarnął o 32 mln więcej od gwiazdora Realu Madryt.

Zestawienie, które ukarze się na łamach francuskiego tygodnika piłkarskiego we wtorek, już w poniedziałek zostało opublikowane przez agencję AFP.

Przy wyliczeniach zarobków gwiazd piłki nożnej, dziennikarze “FF” wzięli pod uwagę zarobki bazowe, premie, bonusy oraz dochody kontraktów reklamowych.

Stawkę absolutnie zdominował Messi, który do końca tego sezonu zarobi 126 mln euro, drugi jest Ronaldo, na którego konto za cały sezon w sumie pojawią się 94 mln. Trzeci jest Neymar – 81,5 mln. Pierwszą piątkę zamykają, już znacznie mniej zarabiający Gareth Bale (44) i Gerard Pique (29).

W ubiegłym roku to Ronaldo przewodził stawce, ale robił mniej niż w tym, bo 87,5 mln. Drugi był Messi – 76,6.

Wśród trenerów najwięcej kasuje Jose Mourinho. Portugalczyk w tym sezonie wzbogacił się o 26 mln euro. Drugi jest Włoch, obecnie prowadzący reprezentację Chin Marcello Lippi (23), trzecie miejsce przypadło Diego Simeone (22), czwarty jest Zinedine Zidane (21), a piąty Pep Guardiola (20).

Zobacz: Real boi się Lewandowskiego! Już jutro hitowy mecz w Madrycie

Źródło: sportowefakty.wp.pl