źródło: youtube

W ubiegłym roku Robert Lewandowski strzelił 53 bramki we wszystkich rozgrywkach. To jego rekord. W tym roku ma ogromne szanse na pobicie tego rekordu, dzięki znakomitemu startowi.

W ubiegłym roku w pierwszym kwartale strzelił 14 bramek. W tym roku o jedną więcej. 15 bramek w kwartale to matematycznie przekłada się na 60 bramek w ciągu roku.

Czytaj też: Liczby i rekordy Roberta Lewandowskiego

Jednakże należy pamiętać, że piłkarski sezon nie jest czasowo równomierny.
W Niemczech, gdzie Lewandowski gra, pierwszy piłkarski kwartał trwa 2,5 miesiąca od połowy stycznia do końca marca. Drugi natomiast kwartał trwa 2 miesiące, jeśli jego klub Bayern zakwalifikuje się do finału Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Jeśli nie, to Lewandowski zakończy grę w Bundeslidze w połowie maja, czyli będzie grał 1,5 miesiąca. W tym roku na szczęście są mistrzostwa świata, wiec Robertowi dojdą co najmniej 5 meczów w drużynie narodowej (2 towarzyskie plus 3 w grupie podczas mistrzostw). Z kolei 3 kwartał jest bardzo krótki – 1,5 miesiąca (od połowy sierpnia do końca września). Czwarty jak pierwszy, 2,5 miesiąca.

Czytaj też: Prezes Bayernu: Lewandowski zostanie w klubie

Niezależnie od tych wszystkich teoretycznych dywagacji, cieszmy się, że nasz najlepszy piłkarz tak udanie zakończył pierwszy kwartał.

Źródło: Przegląd Sportowy