Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (Napoli). / fot. Łączy Nas Piłka

Według włoskich mediów Piotr Zieliński znalazł się na celowniku gigantów hiszpańskiej piłki. O Polaka mają zabiegać Atletico i Barcelona. Kontrakt z pomocnikiem chce też przedłużyć jego obecny klub – SSC Napoli. 

O sensacyjnych doniesieniach poinformował portal z Półwyspu Apenińskiego transfermarktweb.com. Zieliński, który we Włoszech wyrobił sobie świetną renomę i  uchodzi za wielki talent, ma być wnikliwie obserwowany przez kluby z hiszpańskiej czołówki.

Według dziennikarzy z Włoch, reprezentant Polski mógłby przenieść się do “Dumy Catalonii” już latem. W najbliższym oknie transferowym szykuje się kilka istotnych zmian. Z Camp Nou odejdzie legenda klubu Andres Iniesta. Zwolni tym samym miejsce w środku pola. Zieliński jest jednym z kandydatów do załatania tej dziury.

Ewentualny transfer nie byłby rzeczą prostą. Jak na razie “Zielu” jest zawodnikiem Napoli, które nie zamierza z niego rezygnować. Trener neapolitańczyków, Maurizo Sarri twierdzi, że Polak ma ogromny talent i chcę przedłużyć z nim kontrakt.

Zdolnym pomocnikiem od dłuższego czasu są też zainteresowane inne wielkie kluby takie jak Juventus FC czy Liverpool FC.

Zobacz: Robert Lewandowski może otrzymać gigantyczną premię od Bayernu Monachium. Warunek jest jeden!

Źródło: transfermarktweb.com, gigasport.pl