Michał Kucharczyk fot, Wikipedia CC 3.0 autor: Fotball.ua

Legia jeszcze niedawno powszechnie uważana za bezkonkurencyjną drużynę w naszej lidze traci wyraźnie szansę na obronę mistrzowskiego tytułu. To, co w tej chwili prezentuje, to więcej niż kryzys.

W poprzednim sezonie Legia zdobyła tytuł mistrza Polski z trenem Jackiem Magierą. Trenera Magiery już nie ma w klubie. Został zwolniony po nieudanym meczach w eliminacji LM, a potem w eliminacji LE.

Czytaj też: Awans Agnieszki Radwańskiej. Nadzieja polskiego tenisa lepszy od Janowicza

Trenerem został Chorwat Romeo Jozak. Nie miał on piłkarskich osiągnięć, ani trenerskich, jako trener pierwszej drużyny. Zawsze był asystentem albo prowadził piłkarską szkółkę. Jednak właściciel Legii Dariusz Mioduski mu zaufał.

Początkowo było dobrze. Jozak wyprowadził drużynę z kryzysu. Jednak już wtedy wydarzyło się coś, co rzuciło światło na postawę trenera.

Czytaj też: Prezes Bayernu: Lewandowski zostanie w klubie

Po przegranym meczu w Poznaniu z Lechem (0:3) trener publicznie skrytykował drużynę, odcinając się od niej. Powiedział: „Poczułem się zdradzony przez zawodników, którzy robili coś innego, niż obiecywali”. Sama krytyka drużyny po przegranym meczu, nie jest czymś wyjątkowym, ale słowa użyte przez Jozaka zostały odebrane, jako umycie rąk przez trenera.

W marcu przyszedł sportowy kryzys. Legia przegrała 2 mecze po rząd z Wisłą (0:2) i z Arką (0:1) i jej sytuacja stała się niedobra. Jeśli Jagiellonia wygra dziś swój mecz, to Legia będzie traciła do lidera 6 punktów. Jeśli Lech także wygra dziś swój mecz, to Legia spadnie na 3 pozycję.

Nie mniej groźny od obniżki piłkarskich walorów jest kryzys w drużynie. Do niej na ściągano wielu zagranicznych piłkarzy, powodując podział w szatni.

Jozak znowu znalazł winnego. Tym razem nie jest to drużyna, ale konkretny piłkarz. Michała Kucharczyka obwiniono o wynoszenie informacji z szatni i zesłano do gry w drugiej drużynie. To absurdalne posądzenie. Kucharczyk jest zawodnikiem, który nie lubi się wywnętrzać przed dziennikarzami.

Kryzys w Legii się pogłębia. Tego mają już dość kibice, którzy głośno żądają odejścia trenera. W Gdyni na meczu z Arką skandowali: „Prawda jest taka, nie chcemy tutaj Jozaka”.

Źródło: Onet.pl, Przegląd Sportowy

1 KOMENTARZ

  1. W piłce nożnej wygrywają drużyny multi-kulti. W Legii powinno być więcej Czarnych i muzułumanów.

Comments are closed.