źródło: youtube

Rosyjska służba bezpieczeństwa FSB zastrzeliła terrorystę ISIS, w jednym z miast gdzie rozgrywane będą tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej. Turniej rozpocznie się w przyszłym miesiącu. 

Trzech oficerów służb wywiadowczych zostało rannych w strzelaninie z napastnikiem, później zidentyfikowanym jako dżihadysta, “wojownik” ISIS. Do strzelaniny doszło w Niżnym Nowgorodzie. To tam rozegrane zostaną cztery mecze grupowe oraz dwa mecze na dalszym etapie mistrzostw.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli dokumentów, ale zamiast je okazać otworzył ogień do funkcjonariuszy. Po ataku uciekł do wynajmowanego mieszkania. Mocno uzbrojeni agenci FSB ostrzelali mieszkanie, które znajduje się kilkanaście kilometrów od stadionu, na którym zagrają między innymi reprezentanci Anglii, Szwecji, Szwajcarii, Argentyny czy Korei.

FSB stara się zidentyfikować mężczyznę, dwa źródła ISIS poinformowały, że grupa terrorystyczna przejęła odpowiedzialność za to zdarzenie.

“Atak w Niżnym Nowogrodzie, w któym trzech rosyjskich policjantów zostało rannych, wykonany był przez wojownika ISIS” – podał kanał Xalifat Xalifat Telegram.

“Nieznany mężczyzna przeprowadził zbrojny atak na funkcjonariuszy organów ścigania, a następnie zniknął przy wejściu do budynku mieszkalnego przy akademii” – podał rzecznik FSB.

W Niżnym Nowogrodzie zostanie rozegranych sześć meczów nadchodzącego mundialu. W pierwszej fazie miasto będzie gościć drużyny grup F, D, G i E. W kolejnym etapie zorganizuje zmagania w 1/8 oraz w ćwierćfinale turnieju.

Terminarz na stadionie w Niżnym Nowogrodzie:

Grupa:

12. 18 czerwca: Szwecja F3 – Korea F4

23. 21 czerwca: Argentyna D1 – Nigeria D3

30. 24 czerwca: Anglia G4 – Panama G2

42. 27 czerwca: Szwajcaria E2 – Kostaryka E3

1/8 finału:

52. 1 lipca: 1D – 2C – Niżny Nowogród

Ćwierćfinał:

57. 6 lipca 2018; zwycięzcy meczów nr 49 – 50

Zobacz: Zbigniew Boniek w szpitalu! Prezes PZPN przejdzie operację

Źródła: “The Sun”, gigasport.pl