Stadion w Kijowie fot. Wikipedia CC 3.0 autor: Ahonc

W Kijowie w ostatni weekend maja spodziewany jest najad kibiców z Anglii i z Hiszpanii. UEFA właśnie w Kijowie wyznaczyła finał Ligi Mistrzów i chyba będzie żałować.

Przewidujący kibice Liverpoolu i Realu już od paru miesięcy zaczęli rezerwować tam hotele, ale teraz spotkała ich bardzo gorzka niespodzianka.

Czytaj też: Boniek ostro o idiotycznym pomyśle

Kijowscy hotelarze, czując pismo nosem, że moga znacznie wiecej zarobić, nie patrząc na potwierdzenia rezerwacji, które wysłali swoim gościom, masowo je anulują i żądają za nowy booking niebotycznych cen.

Czytaj też: Cristiano Ronaldo postacią serialu animowanego! Striker Force 7 rusza do akcji

Jeśli ktoś zapłacił 47 euro, to teraz żąda się 9100 euro. To jest prawie 200 razy więcej !

Niektórzy hotelarze stosują wybieg. Piszą, że w tym dniach nie będzie wody, więc zgodnie z sanitarnymi przepisami muszą odwołać rezerwacje. Inny z kolei pisze, że nie będzie prądu, ale sprzedaje rezerwacje nowym klientom po cenie 20 razy wyżej niż poprzednim gościom.

Klient z Liverpoolu, p. Stephen wykupił 2-dniowy pobyt w Kijowie dla 5 osób, po 73 funty od osoby za noc. Anulowano mu. Teraz może zrobić to ponownie, ale całość będzie go kosztowała 15.000 tys. funtów.

Wielu kibiców dostało zwroty pieniędzy bez słowa wyjaśnienia. Z tego powodu masowo interweniują w UEFA oraz u burmistrza Kijowa, znanego boksera, b. mistrza świata Witalija Kliczki.

Sprawa zrobiła fatalne wrażenie za granicą i wpływa ja postrzeganie Ukrainy jako państwa, gdzie nie obowiązują normy cywilizacyjne powszechnie akceptowane w świecie.

Temu wizerunkowi chcą się przeciwstawić młodzi ludzie. 3 tysiące Ukraińców zadeklarowało, że zaproponuje darmowe noclegi dla kibiców Liverpoolu i Realu.

Źródło: Przegląd Sportowy