Wielki sukces PZPN i Zbigniewa Bońka. UEFA ogłosiła, że za dwa lata Gdańsk będzie gospodarzem finałowego meczu Ligi Europy. To kolejna wielka impreza, jaką otrzymuje nasze miasto dzięki wybudowaniu nowoczesnego stadionu futbolowego na 40 tysięcy widzów.

UEFA podała tę radosną wiadomość w czwartek w południe, na konferencji prasowej w Kijowie, poprzedzającej finałowy mecz Ligi Mistrzów Real Madryt – FC Liverpool, który zaplanowany jest w stolicy Ukrainy na sobotę, 26 maja,.

Czytaj też: Korwin w „Uchu Prezesa” – gwiazda może być tylko jedna [VIDEO]

-“To dla nas wielki zaszczyt i wyzwanie” – mówi Tomasz Nisku, prezes spółki Arena Gdańsk Operator, która zarządza obiektem.

– “Mecz odbędzie się za dwa lata, ale ten czas szybko zleci, więc przygotowania musimy zacząć już wkrótce. Decyzja UEFA jest wyróżnieniem dla całego Gdańska, ale też dla pracowników naszej firmy, bowiem bez wysokiej jakości, jaka jest na stadionie utrzymywana od początku jego istnienia, nikt nie powierzyłby nam tak ważnej imprezy.”

Stadion Energa Gdańsk należy do najwyższej, 4. kategorii obiektów piłkarskich według UEFA. Został wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Oddano go do użytku w sierpniu 2011 r. Inwestorem i właścicielem obiektu jest Miasto Gdańsk.

Przypomnijmy, że to bedzie drugi Finał Ligi Europy zorganizowany w Polsce. Wcześniej, czyli w roku 2015, rozegrano finał na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wtedy to odbył się pojedynek miedzy FC Sevillą a Dniepro Dniepropietrwoskiem. Jedną z bramek strzelił wtedy Grzegorz Krychowiak.

Przeczytaj też: Lech Wałęsa znów się kompromituje. Tym razem opowiedział o ułaskawienia gangstera Słowika. „Musiałem podpisywać, ale nie miałem zielonego pojęcia co to jest, kto to jest” [VIDEO]

Nczas.com/ UEFA/ gdansk.pl