źródło: Twitter

Arsenal Londyn chce pozyskać polskiego pomocnika SSC Napoli Piotra Zielińskiego. Zawodnik ma w kontrakcie zapisaną klauzulę odstępnego wysokości 65 mln euro, a Anglicy są gotowi wyłożyć takie pieniądze za usługi reprezentanta Polski. 

Zieliński dobrą grą coraz bardziej zbliża się do pierwszego składu Napoli. Trener Maurizio Sarri bardzo często daje grać polskiemu pomocnikowi, w tym sezonie na murawie zobaczyliśmy go w sumie w 45 meczach biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

W tym czasie strzelił 7 goli i zanotował 3 asysty. Przy spadku formy dotychczasowego lidera zespołu Marka Hamsika, wyglądało na to, że 24-latek w kolejnej odsłonie rozgrywek może być już żelaznym punktem w pierwszej jedenastce drużyny spod Wezuwiusza.

Tymczasem “La Gazzetta dello Sport” donosi, że Polak może opuścić nie tylko Neapol, ale i Półwysep Apeniński. Zdeterminowani do sprowadzenia pomocnika mają być londyńczycy. O ich zdecydowaniu niech świadczy fakt, że są skłonni zapłacić za ten transfer 65 mln euro odstępnego, jakie zapisane jest w kontrakcie zawodnika.

Gdyby doszło do takiej transakcji Zieliński stałby się najdroższym polskim  piłkarzem w historii. Nie wykluczone jednak, że przedłuży umowę z włoską ekipą, gdzie cieszy się sporym zaufaniem i uważany jest za wielki talent.

Zobacz: Irańczycy ocenzurowali mecz Bayernu Monachium. Powodem była kobieta…

Źródło: “La Gazzetta dello Sport”, gigasport.pl