Mistrz Polski Legia Warszawa fot. Facebook

Piłkarze Legii Warszawa zostali oficjalnie mistrzami Polski. Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi Ekstraklasy SA zweryfikowała mecz z Lechem jako walkower 3:0 dla warszawskiego klubu. Do momentu przerwania meczu Legia prowadziła 2:0.

“Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu trzech punktów Legii Warszawa staje się wykonalna” – poinformowała w niedzielny wieczór prowadząca rozgrywki najwyższej klasy Ekstraklasa SA.

W 77. minucie mecz został przerwany przez sędziego Daniela Stefańskiego na skutek rac rzucanych przez poznańskich kibiców na murawę. Kilka minut później z sektora zajmowanem przez kibiców gospodarzy, kilkadziesiąt osób wbiegło na boisko. Za chwile na boisku pojawiły się oddziały policji.

Po zejściu z boiska piłkarze i działacze Legii zaczęli świętować w szatni zdobycie mistrzostwa kraju. Przyznanie im walkowera 3:0 przez Komisję Ligi było bowiem praktycznie formalnością.

Fani Lecha osiągnęli swój cel, jakim było uniemożliwienie świętowania przez Legię zdobycia tytułu mistrza Polski na ich boisku. Zrobili to za cenę kar jakie za ich beznadziejne zachowanie zapłaci klub.

Tabela – grupa mistrzowska
1. Legia 70 pkt.
2. Jagiellonia 67 pkt.
3. Lech 60 pkt.
4. Górnik 60 pkt.
5. Wisła Płock 57 pkt.
6. Wisła Kraków 55 pkt.
7. Zagłębie Lubin 52 pkt.
8. Korona 49 pkt.

Tabela – grupa spadkowa
9. Cracovia 50 pkt.
10. Śląsk 50 pkt.
11. Pogoń 45 pkt.
12. Arka 43 pkt.
13. Lechia 39 pkt.
14. Piast 37 pkt.
15. Bruk-Bet 36 pkt.
16. Sandecja 33 pkt.

Legia zagra w eliminacjach LM.
Jagiellonia, Lech i Górnik zagrają w eliminacjach LE.
Z Ekstraklasy spadają Bruk-Bet Termalica i Sandecja.

Źródło: Ekstraklasa, Onet.pl