Sandro Wagner fot. Wkipedia CC 3.0 autor: Rufus46

Sandro Wagner został na początku tego roku sprowadzony do FC Bayern, żeby być zastępcą Roberta Lewandowskiego. Dziś niemiecki napastnik rzuca wyzwanie Robertowi i zamierza walczyć o miejsce w ataku monachijskiego mistrza Niemiec.

Przez wiele miesięcy Robert Lewandowski nie miał zmienika w Bayernie. Uważano, że polski napastnik jest odporny na kontuzje. Jednakże, kiedy na jesieni został kontuzjowany i wyłączony z gry podczas grupowych meczów Ligi Mistrzów, zdecydowano się na ściągniecie innego napastnika, w celu odciążenia Roberta.

Czytaj też: Czy to koniec marzeń o Realu? Lewandowski w ogniu krytykiCiężka sytuacja Bayernu przed rewanżem z Realem. Zabraknie kluczowych zawodników

Wagner, monachijczyk z urodzenia, wychowanek Bayernu, o rok starszy od Lewandowskiego, został odkupiony od TSG Hoffenheim, gdzie grał ostatnio.

Czytaj też: Ciężka sytuacja Bayernu przed rewanżem z Realem. Zabraknie kluczowych zawodników

Sandro Wagner jest innym typem napastnika niż Lewandowski. To typowy napastnik-taran o wzroście 194 cm.

Zgodnie z zamierzeniami klubu miał zastępować Roberta w meczach mniej ważnych oraz w końcówce sezonu, kiedy Robert jest zaangażowany w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Oszczędzając Lewandowskiego, dano Wagnerowi więcej szans, niż mógł się spodziewać. W sumie okazało się, że w rundzie wiosennej Wagner zagrał więcej minut w Bundeslidze (689 min.) niż Lewandowski (626 min.).

Również pod względem skuteczności Wagner wypadł bardzo dobrze. W Bayernie w tej wiosennej rundzie strzelił 8 bramek, co daje mu na wiosnę, drugą pozycję w całej Bundeslidze (razem z Gnarbym z Hoffenheim), Wyprzedza go tylko Robert Lewandowski, który na wiosnę strzelił 13 bramek.
Ogólnie Lewandowski jest skuteczniejszy, strzela bramkę co 48 minut, a Wagner co 86 minut w stosunku do czasu spędzonego na boisku.

Porównanie – ilość pełnych meczów w Bundeslidze
Lewandowski – 5
Wagner – 4

Porównanie – niepełne mecze
Lewandowski – 6
Wagner – 8

Porównanie – nie zgrał
Lewandowski – 4
Wagner – 3

Sandro Wagner poczuł się już na tyle silny, że zaproponował trenerowi Juppowi Heynckesowi, żeby wystawił go razem z Lewandowskim w dzisiejszym meczu przeciwko Realowi.

Źrdódło: dane z Kicker.de

1 KOMENTARZ

Comments are closed.