Reprezentacja Polski. / Źródło: Twitter/Łączy Nas Piłka

Trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka podał powody skreślenia 3 piłkarzy z 35-osobowej kadry.

Nawałka skreślił z kadry: Damiana Kądziora, Macieja Makuszewskiego i Krzysztofa Piątka. W tej chwili w kadrze pozostaje 32 zawodników z szansami pojechania na mundial do Rosji.

Czytaj też: Francja bez Benzemy. Napastnik Realu Madryt nie pojedzie na MŚ do Rosji

Początkowo w tej fazie miało zostać 28 zawodników, ale niepweny stan zdrowia spowodowal, że trener skreslił tylko 3 zawodników, a nie 7, żeby mieć wieksze pole manewru, w przypadku kontuzji.

Czytaj też: Niemcy ogłosili swoją kadrę na mistrzostwa świata w Rosji

“Przystępujemy do najważniejszego etapu przygotowań do Mundialu 2018. Zgrupowania odbędą się w sprawdzonych ośrodkach – Juracie i Arłamowie. Po ich zakończeniu rozegramy mecze z Chile w Poznaniu i Litwą w Warszawie” – powiedział trener.

“Selekcji dokonaliśmy na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny – dodał Nawałka.

“Szansę wyjazdu na turniej do Rosji będą mieli również zawodnicy młodego pokolenia, którzy w obecnym sezonie wyróżniali się w rozgrywkach ligowych. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim są mistrzostwa świata – mówił trener.

“Przystępując do rywalizacji z najlepszymi drużynami naszego globu, musimy być optymalnie przygotowani w każdym aspekcie. Chcemy maksymalnie wykorzystać czas od zakończenia rozgrywek ligowych i pucharowych do pierwszego meczu turnieju z Senegalem w Moskwie. Czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan, uwzględniający wszystkie elementy przygotowania i indywidualizację obciążeń treningowych” – poinformował selekcjoner.

Ostateczną, 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata w Rosji ogłoszę 4 czerwca w trakcie zgrupowania w Arłamowie – oświadczył trener Nawałka.

Źródło: Łączy nas piłka