Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (Napoli). / fot. Łączy Nas Piłka

Możliwe, że latem między SSC Napoli a Chelsea Londyn dojdzie do wymiany trenerów. Obecny szkoleniowiec włoskiej ekipy Maurizio Sarri miałby przejąć “The Blues”, w przeciwnym kierunku poszedłby charyzmatyczny Antonio Conte. 

Z pracy menedżera londyńczyków nie jest zadowolony właściciel Chelsea Roman Abramowicz. Ten sezon nie był zbyt udany dla jego klubu. Na trzy kolejki przed końcem “The Blues” mają już tylko matematyczne szanse na zajęcie 4. miejsca w Premier League, a to oznacza, że zabraknie ich w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Media wskazują, że na osobę, która odpowiedzialna będzie za odbudowę Chelsea rosyjski miliarder wybrał sobie 59-letniego Maurizio Sarriego. Pod Wezuwiuszem szkoleniowiec sprawił, że Napoli zaczęło grać futbol bardzo atrakcyjny dla oka i w wyścigu po scudetto sprawiło olbrzymie problemy będącemu od lat hegemonowi we włoskiej piłce – Juventusowi FC.

“Corriere dello Sport” podaje, że prezes neapolitańczyków Aurelio de Laurentis jest zdecydowany w miejsce Sarriego zatrudnić właśnie obecnego szkoleniowca Chelsea. Conte w środowisku trenerskim uchodzi za jednego z największych fachowców. W przeszłości z sukcesami prowadził Juventus, przez dwa lata był też selekcjonerem włoskiej reprezentacji.

Zobacz: Mistrz F1 wystawił samochód na sprzedaż. Niewiarygodne wyposażenie! Podobnie jak cena… [GALERIA FOTO]

Źródła: sportowefakty.wp.pl, gigasport.pl