Łódź, 18.03.2017. Prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas ceremonii otwarcia nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi, (gm/dw) PAP/Grzegorz Michałowski

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek przejdzie operację. Były wyśmienity zawodnik podda się zabiegowi kolana. Wadę wykrył lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszyński. Najbardziej nieprawdopodobny w tym wszystkim jest fakt, że urazu jakiego pokłosiem będzie interwencja chirurgiczna, “Zibi” doznał 43 lata temu.

W trakcie kariery Boniek nie narzekał na zdrowie. Z powodzeniem grał w takich klubach jak Widzew Łódź, Juventus czy AS Roma. Był też gwiazdą reprezentacji Polski. Jak się okazuje, kontuzja jakiej doznał w wieku 19 lat, czyli 43 lata temu, dzisiaj daje o sobie znać. Prezesa czeka operacja prawego kolana.

Zdumiewające jest, że na początku wielkiej kariery Boniek doznał kontuzji w skutek, której zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Przez cały ten czas nie wiedział, że ma tak poważny defekt. Co biorąc pod uwagę jego osiągnięcia sportowe jest czymś wręcz zdumiewającym.

Z prezesem rozmawialiśmy rok temu, skarżył się na bóle w kolanie i przyszedł do mnie na badania. Po nich okazało się, że nie ma więzadła krzyżowego przedniego. Był tego kompletnie nieświadomy – mówił dla sportowefakty.wp.pl dr Jacek Jaroszewski we wrześniu ubiegłego roku.

Zapytałem, czy pamięta, kiedy po raz ostatni spuchło mu kolano i jakiś czas dochodził do siebie. Okazało się, że taka sytuacja miała miejsce raz, gdy prezes miał 19 lat. Całą karierę grał bez więzadła. Jest to możliwe, ale dziś wiemy, że niewskazane – dodał lekarz.

Za pośrednictwem Twittera dziennikarz sportowy Roman Kołtoń poinformował, że uraz zaczął być na tyle dotkliwy dla prezesa PZPN, że ten postanowił poddać się zabiegowi.

“Bez więzadła przedniego w lewym kolanie: 3 Mundiale (medal 82!), 3 europejskie puchary z Juve, tytuły krajowe. Kilka lat temu dr Jaroszewski wykrył ze zdumieniem brak.Zbigniew Boniek: “Coś mi się stało, gdy miałem 19 lat”. Dziś konieczna operacja! Powodzenia “Zibi” – czytamy we wpisie.

Zobacz: Remis w El Clasico. Było wszystko: gole gigantów i czerwona kartka

Źródło: sportowefakty.wp.pl