Reprezentanci Polski. Zdjęcie ilustracyjne fot. Facebook

W Arłamowie, gdzie przygotowuje się reprezentacja Polski na mistrzostwa świata, rozegrano wewnętrzny sparing. Wygrała 1:0 drużyna, którą można nazwać pierwszą drużyną reprezentacji. Jedynego gola zdobył Grzegorz Krychowiak z rzutu karnego.

Spotkanie miało dwie połowy po 40 minut. Mecz był zamknięty dla mediów. Zagrali wszyscy piłkarze. Między drużynami dochodziło do roszad.

Czytaj też: Kogo Nawałka odstrzeli z kadry jutro ? Nasze typy

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mecz zakończył się bez kontuzji. Po południu sztab będzie analizował to spotkanie. Analiza będzie dotyczyła zarówno wyboru 23-osobowej kadry, jak i mankamentów naszej gry” – powiedział asystent selekcjonera Nawałki Bogdan Zając na niedzielnej konferencji prasowej.

Czytaj też: Koszmarna organizacyjna wpadka Niemców. Niemiecki ordnung to już przeszłość

„Było ostro jak w każdym ze spotkań. Zawodnicy podeszli z dużym zaangażowaniem i to było widać. Dla wielu to był najważniejszy mecz w karierze sportowej. Każdy znał stawkę spotkania. W sytuacjach stykowych walka była jednak fair play. Pokazane były żółte kartki, ale wynikające z walki i zaangażowania, a nie ze złośliwości” – dodał Zając.

Zespoły grały w następujących składach:

Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Thiago Cionek – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Maciej Rybus – Kamil Grosicki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

Łukasz Skorupski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Artur Jędrzejczyk – Przemysław Frankowski, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Rafał Kurzawa – Sławomir Peszko, Kamil Wilczek, Dawid Kownacki.

W poniedziałek selekcjoner ogłosi 23-osobową kadrę.

„Jak zawsze w takich sytuacjach selekcjoner najpierw porozmawia z zawodnikami. Oni pierwsi się dowiedzą o decyzjach. Wcześniej załatwimy to wewnątrz zespołu. Najpierw indywidualnie selekcjoner porozmawia z odrzuconymi piłkarzami, a potem odbędzie się spotkanie w grupie. Oficjalne ogłoszenie 23-osobowej kadry nastąpi w poniedziałek o godz. 14. Wieczorem podejmiemy decyzję, czy do końca zgrupowania pozostaniemy w obecnym składzie, czy dziewięciu zawodników nas opuści” – oświadczył Zając.