Hubert Hurkacz fot. Facebook zawodnika

Hubert Hurkacz to wschodząca gwiazda polskiego tenisa. Następca ciągle kontuzjowanego Jerzego Janowicza.

Od czasów gry Wojciecha Fibaka w 70. latach XX w. nie mieliśmy liczącego się zawodnika w tenisie na arenie międzynarodowej przez kilka dekad. Kilka lat temu wydawało się, że jego bezdyskusyjnym następcą będzie Jerzy Janowicz. Polski olbrzym z Łodzi (203 cm wzrostu) był finalistą wielkoszlemowych turniejów French Open i US Open w kategorii juniorów. W kategorii seniorów dotarł do półfinału Wimbledonu. Jednakże ciągłe kontuzje zniszczyły jego karierę.

Czytaj też: Iga Świątek wygrała French Open. Wielki sukces największego polskiego talentu

Wydaje się, że jego miejsce w międzynarodowym gronie zajmie Hubert Hurkacz. On podobnie jak Janowicz grał już w finale wielkoszlemowego turnieju dla juniorów, z tym, ze w deblu i w Australian Open.

Czytaj też: Simona Halep wygrała French Open na kortach Roland Garrosa

Hurkacz ma 21 lat, a więc jest na progu dorosłej tenisowej kariery, która teraz doznała gwałtownego przyspieszenia.

Hubert wystąpił we właśnie zakończonym French Open. Tam na kortach Rolanda Garrosa najpierw wygrał 3 mecze eliminacyjne, potem w głównym turnieju dotarł do II rundy, gdzie przegrał z rozstawionym nr 3 Cilicem zwyciężając w jednym gemie.

W zeszłym tygodniu wystąpił w turnieju ARP w Szczecinie, który wygrał rozbijającym rozstawionego z nr 1 Japończyka Taro 6:2 6:1.

Sukcesy pozwoliły Hurkaczowi na znaczny awans w klasyfikacji ATP Tour (liczą się wyniki za ostatnie 52 tygodnie). Polski tenisista awansował o 67 pozycji i obecnie jest sklasyfikowany na 121 miejscu.

Drugi z naszych tenisistów Krzysztof Majchrzak jest 191, a Jerzy Janowicz 199.

Natomiast w klasyfikacji ATP “Race to London”, gdzie liczą się wyniki uzyskane w 2018 r., Hurkacz jest 88. Jeszcze lepszą pozycję zajmuje w klasyfikacji zawodników do 21 roku życia. Tutaj jest 10.

Źródło: Przegląd Sportowy