Reprezentacja Hiszpanii. Fot.: Wikipedia CC 3.0, autor: Football.ua

Trener reprezentacji Hiszpanii Julen Loptegui został zwolniony na 2 dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata.

Powodem tak drastycznej decyzji jest fakt, że trener negocjował swój angaż z Realem Madryt poza wiedza federacji.

Czytaj też: Prezes Perez znalazł w końcu następcę ZZ. Bask trenerem Realu Madryt

To rzeczywiście bardzo nietypowa sytuacja i mówiąc szczerze, nie należy się dziwić władzom hiszpańskiej federacji piłkarskiej, że zwolniła trenera, który oświadcza, tuż przed rozpoczęciem największej piłkarskiej imprezy świata, że za kilka tygodni będzie trenerem innego zespołu.

Czytaj też: Pogrom Litwy w Warszawie. Bohaterem Lewandowski i VAR

Sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, ponieważ już pojutrze Hiszpania gra swój pierwszy mecz z Portugalią. Nowym trenerem reprezentacji Hiszpanii został znany w przeszłości piłkarz Realu Madryt Fernando Hierro.

O zwolnieniu trenera poinformował prezes hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luis Rubiales. Na taką bardzo zdecydowaną reakcję prezesa niewątpliwie wpłynął fakt, że o angażu Lopeteguia, prezes dowiedział się na 5 minut przed jego oficjalnym ogłoszeniem przez Real Madryt.

Hiszpańskie media popierają decyzje prezesa. “Zachowanie Lopeteguiego było skandaliczne, pozbawione klasy” – napisała gazeta “El Mundo”. Niektórzy pisali nawet o wbiciu noża w plecy, słowo nielojalność o najłagodniejsze określenie w tej sprawie.

Źródło: Przegląd Sportowy