Menadżer reprezentachi Niemiec Oliver Bierhoff fot. Wikipedia CC 3.0 autor: Steindy

Niemcom znanym kiedyś ze wzorowej organizacji przytrafił się koszmarny błąd. Pracownik federacji przez pomyłkę, chcemy w to wierzyć, podał na stronie internetowej federacji 23-osobową niemiecką kadrę na mundial, na kilka dni przedtem, zanim ona będzie oficjalnie ogłoszona.

Kadra aktualnie przebywa w Austrii, gdzie trenuje 27 zawodników. 4 z nich zostanie skreślonych i nie pojedzie na mistrzostwa świata do Rosji.

Czytaj też: Świetne wiadomości dla Kuby i Glika. Pech Mączyńskiego

Z tego fatalnego ogłoszenia wynika, że tymi skreślonymi są:
Kevin Trap (PSG)
Jonathan Tah (Bayer Leverkusen)
Sebastian Rudy (Bayern Monachium)
Nils Petersen (Freiburg)

Menedżer kadry, znany przed laty piłkarz, Oliver Biehoff, poinformowany o tym przez dziennikarzy, natychmiast polecił zdjąć ten skład ze strony federacji. Oczywiście oficjalnie zaprzeczono, że ci piłkarze nie pojadą na mundial.

Czytaj też: Giga Sport. Czerwiec 2018. Polacy do boju. Mundial w Rosji

Mało tego, we wczorajszym meczu z Austrią, Petersen zagrał w pierwszym składzie, a Rudy wszedł na boisko po przerwie. W 23-osobowej kadrze na ten mecz byli dwaj pozostali piłkarze: Trap i Tah.

Czy to zmyłka w celu pokazania, że lista była nieprawdziwa? Niewykluczone, że tak było, ale być może kierownictwo niemieckiej kadry i trener Loew wezmą jednego albo nawet dwóch zawodników z tej czwórki na mundial, że nie tracić twarzy i pokazać, że wszystko było nieprawdą.

Źródło: Przegląd Sportowy