Suarez i drużyna Urugwaju fot. Twitter/Luis Suarez

W grupie A padły najważniejsze rozstrzygnięcia. Do 1/8 finału Mistrzostw Świata awansowały Rosja i Urugwaj. Oba zespoły wygrały po 2 spotkania. Egipt i Arabia Saudyjska już odpadły.

W ostatnich meczach tej grupy Rosja i Urugwaj zagrają o pierwsze miejsce, a Egipcjanie i Saudyjczycy rozegrają pożegnalny mecz przeciwko sobie.

Czytaj też: Najważniejsze grzechy naszej drużyny w meczu z Senegalem

Rosja i Urugwaj w 1/8 finału zmierzą się z zespołami z grupy B. Z tej grupy szansę awansu mają: Hiszpania, Portugalia i Iran.

Czytaj też: Oceniamy naszych piłkarzy za mecz z Senegalem

Rosja – Arabia Saudyjska 5:0
Urugwaj – Egipt 1:0
Rosja – Egipt 3:1
Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0

Tabela
1. Rosja 6 8:1
2. Urugwaj 6 2:0
3. Egipt 0 1:4
4. Arabia S. 0 0:6

O awansie obu zespołów zadecydował mecz Urugwaju z Arabią Saudyjską, wygrany skromnie 1:0 przez Urusów.

Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Luis Suarez (23).

Urugwaj: Fernando Muslera – Guillermo Varela, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Martin Caceres – Carlos Sanchez (82. Nahitan Nandez), Rodrigo Bentancur, Matias Vecino (59. Lucas Torreira), Cristian Rodriguez (59. Diego Laxalt) – Luis Suarez, Edinson Cavani.

Arabia Saudyjska: Mohammed Al-Owais – Yasser Al-Shahrani, Osama Hawsawi, Ali Al-Bulaihi, Muhammed Al-Burayk – Hattan Bahebri (75. Mohamed Kanoo), Abdullah Otayf, Salman Al-Faraj, Taiseer Al-Jassim (44. Houssain Al-Mogahwi), Salem Al-Dawsari – Fahad Al-Muwallad (78. Mohammed Al-Sahlawi).

Urugwaj jak zwykle oparł swoją taktykę na grze 2 znakomitych stoperów Godina i Gimeneza oraz szarżach nie mniej znakomitych snajperach Suareza i Cavaniego. Ten pierwszy grał po raz setny w reprezentacji i uczcił ten fakt zdobyciem gola. W 23. minucie po rzucie rożnym saudyjski bramkarz minął się z piłką i Suarez spokojnie płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

Urugwajczycy grali uważnie, nie podkręcali tempa, starali się wygrać, nie tracąc dużo sił. Mieli szanse na następne bramki, ale w 62 min. Sanchez niecelnie główkował, a w 86 min. Cavani też nie był skuteczny.

Piłkarze Arabii Saudyjskiej, którzy skompromitowali się w pierwszym meczu z Rosją (0:5) wymienili połowę drużyny i zagrali bez porównania leliej niż poprzednio. Atakowali, ale przy znakomitej urugwajskiej obronie nie mieli żadnych szans na sukces.