Stadion Łuzniki, na którym będzie rozegrany mecz otwarcia i mecz finałowy MŚ. fot. Wikipedia CC 4.0 autor: Mos.ru

Ukraińscy kibice prawdopodobnie nie zobaczą mistrzostw świata w piłce nożnej, które za tydzień wystartują w Rosji. Nie zobaczą go na ekranach własnych telewizorów. Ukraiński parlament pracuje nad zakazem transmisji mistrzostw.

Prawa do transmisji mistrzostw zostały wykupione przez stację Inter mającą opinię prorosyjskiej i szczególnie znienawidzonej przez środowiska neobandarowców.

Czytaj też: Historia Mistrzostw Świata – cz.5 (1954) – Największa sensacja w dziejach futbolu

Komisja wolności słowa i polityki informacyjnej Najwyższej Rady Ukrainy poparła w środę projekt uchwały, która zabrania stacjom telewizyjnym na Ukrainie transmisji meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Czytaj też: Bayern się łamie. Gotów jest sprzedać Lewandowskiego, ale za astronomiczną cenę

„Będzie żal, jak Rosja przegra, a my tego nie pokażemy. Te mistrzostwa powinny przejść tak, jakby ich nie było” – powiedziała wiceszefowa komisji, Olha Czerwakowa, deputowana Bloku Petra Poroszenki.

Komisja stwierdziła, że „nadawanie na Ukrainie wydarzeń, które odbywają się na terytorium Federacji Rosyjskiej w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku, uważane są za naruszające legalne prawa obywateli Ukrainy, w rezultacie zbrojnej agresji i tymczasowej okupacji części terytorium Ukrainy przez FR”.

„Aktualnym i efektywnym instrumentem dla niedopuszczenia do popularyzacji w kraju państwa – agresora będzie zakaz transmisji na Ukrainie oficjalnych wydarzeń w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Federacji Rosyjskiej” – stwierdzono w dokumencie komisji.

Do bojkotu mistrzostw wezwał już wcześniej szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin. Z kolei wiceprzewodnicząca parlamentu, Iryna Heraszczenko ostrzegła ukraińskich kibiców, by zrezygnowali z wyjazdów na Mundial z powodu zagrożenia życia.

Źródło: Kresy.pl

1 KOMENTARZ

Comments are closed.