Cristiano Ronaldo

Nie ulega wątpliwości, że największy celebryta wśród topowych piłkarzy świata Cristiano Ronaldo opuści słynny Real Madryt i przeniesie się do Juventusu Turyn.

Ronaldo odkąd opuścił rodzinną Portugalię w 2003 r., grał tylko w 2 klubach, oba ze ścisłej światowej czołówki: w Manchesterze United i w Realu Madryt. Z tą ostatnia drużyna zwyciężył 3 razy z rzędu w Lidze Mistrzów.

Portugalski napastnik był łączony przede wszystkim z Paris Saint Germain, a w dalszej kolejności z Manchesterem United.

Jego przejście do Juventusu Turyn najlepszej włoskiej drużyny jest jednak pewnym zaskoczeniem. Wydawało się, że Cristiano Ronaldo aktualny mistrz Europy, najlepszy piłkarz świata nie wybierze raczej Serii A. Dla włoskiej ligi, która ostatnimi laty straciła na znaczeniu, to będzie ogromne wydarzenie pomagające jej odzyskać utracony prestiż.

Tak też myśli słynny przed laty napastnik Christian Vieri: „Ten transfer to wygrana na loterii dla całej włoskiej piłki”.

Transfer jest praktycznie zaklepany. Do ostatecznego sfinalizowania zostały uzgodnienia ostatnich szczegółów.

Dyrektor generalny Beppe Marotta wraz z Roberto Paraticim, dyrektorem sportowym Juve polecą w piątek do Madrytu, by sfinalizować transakcję
– – uważa Christian Vieri

Portugalczyk podpisze czteroletni kontrakt, w ramach którego będzie zarabiał 30 mln rocznie.

Florentino Perez miał podobno zaakceptować wszystkie warunki transferu przedłożone mu przez agenta Ronaldo Jorge Mendesa już w środę wieczorem. Prezes Realu zażądał jednak, aby piłkarz wyjaśnił w specjalnym wystąpieniu powody odejścia. W każdym momencie może jeszcze Perez transfer zablokować, ale sprawa dotarła do tego etapu, że chyba już nikomu by się to nie opłacało – tak piszą włoskie i hiszpańskie media.

Źródło: Przegląd Sportowy