Cristiano Ronaldo

Nike jest „głęboko przejęte niepokojącymi zarzutami”, które zostały postawione przed piłkarzem Cristiano Ronaldo. Poprzednio podobny niepokój wyraziła firma EA Sports. To reklamodawcy, którzy sponsorują słynnego piłkarza.

Dla Ronaldo to bardzo poważne ostrzeżenie oznaczające, że firmy są gotowe zerwać z nim kontrakty, tak jak to było w przypadku słynnego golfisty Tigera Woodsa, któremu zarzucono rozpustne życie z wieloma kobietami.

Ronaldo jest jeszcze w gorszej sytuacji niż Woods, ponieważ został pozwany o gwałt. Pod koniec września 34-letnia Amerykanka oskarżyła Cristiano Ronaldo o to przestępstwo. Miało do niego dojść w 2009 roku, a piłkarz płacił kobiecie za milczenie – pisał “Der Spiegel”.

W e-mailu Nike pisze: „jesteśmy głęboko przejęci niepokojącymi zarzutami i będziemy bacznie monitorować sprawę”.

Nike podpisało kontrakt z Ronaldo w 2003 r. W aktualizacji z 2016 r. zapisano w nim 1 mld dol. Cristiano Ronaldo, określił go jako „interes życia”. Ronaldo nosi buty Nike i występuje w ich reklamach.

Kapitan portugalskiej drużyny jest też twarzą flagowej marki EA Sports, gry FIFA. Pojawił się m.in. na okładce jej najnowszego wydania, FIFA 19, która wyszła w zeszłym tygodniu.

Źródło: Rzeczpospolita