Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski Źródło: youtube

Znakomicie spisali się polscy napastnicy w zagranicznych ligach. Robert Lewandowski zdobył 2 bramki z meczu Norymbergą, a Arkadiusz Milik także 2 bramki w meczu Frosinone Calcio.

Lewandowski zdobył pierwszego gola już w 9 minucie, strzałem głową po rzucie rożnym. Drugiego gola zdobył w 28 minucie. Leon Goretzka strzelił w spojenie słupka i poprzeczki a Lewandowski dobił piłkę do bramki. Bayern pokonał FC Nuernberg 3:0.
Nasz reprezentacyjny kapitan ma już 42 dublety (dwie bramki w jednym meczu) w swojej karierze w Bundeslidze. Tylko słynny Gerd Mueller ma ich więcej (55).

Równie dobrze zagrali inni ofensywni gracze reprezentacji Polski. W meczu z Frosinone Calcio napastnik Arkadiusz Milik zdobył po przerwie 2 bramki, a ofensywny pomocnik Piotr Zieliński strzelił pierwszego gola dla ich drużyny SSC Napoli, w wygranym meczu 4:0.

Już w 7 min. Piotr Zieliński w zamieszaniu po rzucie rożnym, płaskim strzałem w swoim stylu zdobył bramkę. Po przerwie przy stanie 2:0 dla Napoli, swój pokaz dal Milik. W 68 minucie Milik strzelił głową gola po rzucie rożnym. W 85 min. Milik opanował piłkę po niezbyt celnym strzale kolegi i z bliskiej odległości strzelił swojego drugiego gola. To już 7 gol Milika w tym sezonie w serie A.

Źródło: “Przegląd Sportowy”, “Onet”