Iga Świątek w Australii Fot. Facebook

Cała nasza czwórka tenisistek i tenisistów grająca w grze pojedynczej wystąpiła w pierwszej rundzie we wtorek. Niestety tylko wschodząca gwiazda polskiego tenisa 17-letnia Iga Świątek awansowała do drugiej rundy. Mimo to trzeba podkreślić, że nikt z nich nie zagrał w kompromitujący sposób.

Iga Świątek wygrała z Rumunką Ana Bogdan 6:3 3:6 6:4. To bardzo duży sukces naszej najbardziej utalentowanej zawodniczki. Świątek, żeby zagrać z Bogdan w pierwszej rundzie AO, musiała najpierw przejść przez eliminację. Wygrała 3 eliminacyjne mecze i awansowała do turnieju. Mecz z Bogdan był jej debiutem w wielkoszlemowym turnieju.

Kamil Majchrzak przegrał z Japończykiem Keiem Nikishorim 6:3 7:6 0:6 2:6 0:3. Nikishori to tenisistka z pierwszej dziesiątki. Majchrzak grał kapitalnie przez dwa sety. Potem zmogły go bóle i skurcze.

Hubert Hurkacz przegrał z Chorwatem Ivo Karlovicem 7:6 6:7 6:7 6:7 6:7. To chyba największy zawód. Ivo to gigant mierzący 211 cm wzrostu, ale ma już 39 lat. Hurkacz mógł wygrać ten zacięty mecz .

Magdalena Linette przegrała z Japonką Noami Osaką 4:6 2:6. Japonka to 4 zawodniczka świata. Wynik Linette nie jest zawodem.

Źródło: „Przegląd Sportowy”