Robert Lewandowski z nagrodą dla najlepszego strzelca Bundesligi fot. facebook

SportBild podał, że władze Bayernu chcą przedłużyć o 2 lata kontrakt z Robertem Lewandowskim, który ma stworzyć atak marzeń ze wschodzącą gwiazdą niemieckiej piłki z Timo Wernerem.

Robert Lewandowski ma kontrakt z monachijskim klubem do czerwca 2021 r. Propozycja ma dotyczyć przedłużenia kontraktu o 2 lata. To oznacza wielkie zaufanie do polskiego piłkarza, ponieważ Bayern do niedawna standardowo przedłużał piłkarzom powyżej 30 roku życia, kontrakty o 1 rok.

Według niemieckiej gazety Bayern porozumiał się w sprawie Timo Wernera i Lucasa Hernandeza. Trwa walka o Hudsona-Odoia.

Według nieoficjalnych informacji Bayern jest już dogadany z Timo Wernerem i piłkarz Red Bull z Lipska ma przejść za darmo latem 2020 r., kiedy skończy mu się kontrakt.

Bayern tym samym powtarza manewr z Lewandowskim, którego również za darmo wyciągnął z Borussii Dortmund.

Dotychczas sądzono, że w sezonie 2020/2021 Werner będzie terminował przy Lewandowskim i po roku przejmie jego rolę pierwszego snajpera, a Lewandowski odejdzie z Monachium.

Informacja podana przez SportBild oznacza jednak, że szefowie Bayernu rozważają inną opcję. Wspólną grę obu napastników. Timo może grać na środku ataku lub na skrzydle, a Robert równie na środku ataku oraz na pozycji cofniętego napastnika. Dla obu razem może znaleźć się miejsce w podstawowej jedenastce.

Źródło: Wirtualna Polska, Gol24